TX-Uncontested

October 23, 2018 - 12:39 pm

10-23-18 12:39,,

By The Associated Press

Here is a TEST list of uncontested races in Texas.

State Board of Education - District 3

Marisa Perez (i), Dem

State Board of Education - District 4

Lawrence Allen (i), Dem

State Senate - District 23

Royce West (i), Dem

State House - District 1

Gary Van Deaver (i), GOP

State House - District 7

Jay Dean (i), GOP

State House - District 9

Chris Paddie (i), GOP

State House - District 21

Dade Phelan (i), GOP

State House - District 22

Joe Deshotel (i), Dem

State House - District 25

Dennis Bonnen (i), GOP

State House - District 27

Ron Reynolds (i), Dem

State House - District 29

Ed Thompson (i), GOP

State House - District 31

Ryan Guillen (i), Dem

State House - District 32

Todd Hunter (i), GOP

State House - District 35

Oscar Longoria (i), Dem

State House - District 36

Sergio Munoz (i), Dem

State House - District 37

Alex Dominguez, Dem

State House - District 38

Eddie Lucio III (i), Dem

State House - District 39

Mando Martinez (i), Dem

State House - District 40

Terry Canales (i), Dem

State House - District 48

Donna Howard (i), Dem

State House - District 50

Celia Israel (i), Dem

State House - District 51

Eddie Rodriguez (i), Dem

State House - District 55

Hugh Shine (i), GOP

State House - District 58

DeWayne Burns (i), GOP

State House - District 59

J. D. Sheffield (i), GOP

State House - District 60

Mike Lang (i), GOP

State House - District 61

Phil King (i), GOP

State House - District 62 - Unexpired Term

Reggie Smith, GOP

State House - District 68

Drew Springer (i), GOP

State House - District 69

James Frank (i), GOP

State House - District 72

Drew Darby (i), GOP

State House - District 74

Poncho Nevarez (i), Dem

State House - District 75

Mary Gonzalez (i), Dem

State House - District 76

Cesar Blanco (i), Dem

State House - District 77

Lina Ortega (i), Dem

State House - District 79

Joe Pickett (i), Dem

State House - District 80

Tracy King (i), Dem

State House - District 87

Four Price (i), GOP

State House - District 90

Ramon Romero (i), Dem

State House - District 100

Eric Johnson (i), Dem

State House - District 104

Jessica Gonzalez, Dem

State House - District 109

Carl Sherman, Dem

State House - District 110

Toni Rose (i), Dem

State House - District 111

Yvonne Davis (i), Dem

State House - District 119

Roland Gutierrez (i), Dem

State House - District 123

Diego Bernanl (i), Dem

State House - District 128

Briscoe Cain (i), GOP

State House - District 140

Armando Walle (i), Dem

State House - District 141

Senfronia Thompson (i), Dem

State House - District 142

Harold Dutton (i), Dem

State House - District 143

Ana Hernandez (i), Dem

Appeals Court - 2nd - Chief Justice

Bonnie Sudderth (i), GOP

Appeals Court - 10th - Chief Justice

Tom Gray (i), GOP

Appeals Court - 11th - Chief Justice

John Bailey, GOP

Appeals Court - 2nd - Place 4

Wade Birdwell (i), GOP

Appeals Court - 2nd - Place 6

Mark Pittman (i), GOP

Appeals Court - 6th - Place 2

Scott Stevens, GOP

Appeals Court - 7th - Place 2

Judy Parker (i), GOP

Appeals Court - 7th - Place 3

Pat Pirtle (i), GOP

Appeals Court - 8th - Place 2

Yvonne Rodriguez (i), Dem

Appeals Court - 8th - Place 3

Gina Palafox (i), Dem

Appeals Court - 9th - Place 3

Leanne Johnson (i), GOP

Appeals Court - 9th - Place 4

Hollis Horton (i), GOP

Appeals Court - 12th - Place 3

Greg Neeley (i), GOP

AP Elections 10-23-2018 12:39

Comments ()